Zapraszamy:
pon-pt: 8:00-17:00 / so: 8:00-14:00

Automyjnia Filecki Sosnowiec

AUTO-MYJNIA JACEK FILECKI

ul. Pawia 19a, 41-200 Sosnowiec
tel. (032) 299-67-32
kom. 601473538, 605607110

Automyjnia Filecki Sosnowiec

Oferta

Mycie zewnętrzne

Usługa mycia zewnętrznego rozpoczyna się od wyciągnięcia z samochodu dywaników. Dywaniki gumowe są myte, a materiałowe odkurzane.

Pracownicy oceniają stopień zabrudzenia samochodu. W okresie letnim na elementy zabrudzone owadami (zderzak, maska, szyba, lusterka) lub ptasimi odchodami naniesiony zostaje preparat rozpuszczający brud.

Kolejnym etapem jest wstępne płukanie samochodu wodą pod wysokim ciśnieniem (ok. 150 atmosfer). Czynność ta pozwala usunąć najpoważniejsze zabrudzenia, w tym błoto, piasek, owady, ptasie odchody i sól.

Następnie przy użyciu specjalnej lancy na samochód naniesiona zostaje piana aktywna, która zmiękcza i rozpuszcza pozostały brud. Pracownicy podejmują decyzję o myciu bezdotykowym lub wyszczotkowaniu całego samochodu (metoda stosowana na starszych, zniszczonych, wysuszonych i matowych lakierach, gdzie brud wniknął głęboko w strukturę).
  • Mycie bezdotykowe - elementem myjącym jest tylko i wyłącznie strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Samochód myty jest bez użycia szczotek.
  • Mycie szczotkami - cały samochód myty jest szczotkami wykonanymi z długiego, naturalnego, miękkiego włosia. Mycie odbywa się z zachowaniem zasady „od góry do dołu”. Szczotkowanie rozpoczyna się od dachu, poprzez szyby, maski, drzwi, skończywszy na progach i zderzakach.
    Używane przez nas szczotki, wykonane z naturalnego włosia, dają się łatwo wypłukać, przez co w przeciwieństwie do gąbek nie rysują mytych powierzchni. Stosowanie zasady „od góry do dołu” nie powoduje przenoszenia na szczotce brudu i piachu z dolnych, mocniej zabrudzonych elementów samochodu na wyższe, czystsze elementy.
Po fazie mycia, samochód wycierany jest do sucha. Wycierane są także wnęki progowe drzwi i bagażnika. W dalszej kolejności myte są koła, felgi lub kołpaki.

Po zakończeniu mycia, do wnętrza wkładane są czyste dywaniki.

Sprzątanie wnętrza

Usługa sprzątania wnętrza składa się z:
  • odkurzania kabiny i bagażnika,
  • mycia szyb z obu stron,
  • wycierania kurzu z elementów plastikowych oraz nanoszenia środków pielęgnacyjnych (błyszczących lub matowych).
Odkurzana jest cała kabina pasażerska, fotele, podłoga, tapicerowane boczki drzwi, kieszenie w drzwiach, wnęki w konsoli oraz bagażnik.

Szyby (szyberdach) są myte i polerowane obustronnie. Myte są również lusterka wsteczne, także te w daszkach przeciwsłonecznych.

Elementy plastikowe (deska rozdzielcza, konsola środkowa, plastikowe elementy progów, boczki drzwi) wycierane są z kurzu. Następnie konserwowane są mleczkiem pielęgnacyjnym o właściwościach nabłyszczających lub matujących.

Pastowanie i polerowanie karoserii

Oferowana przez nas usługa pastowania i polerowania karoserii powoduje, że na lakierze Państwa samochodu pozostanie niewidoczna warstwa wosku, zabezpieczająca lakier przed utratą połysku, niszczącym działaniem ptasich odchodów, a także w znaczny sposób ułatwiająca zmywanie owadów pozostających na przodach samochodów w okresie letnim. Ponadto warstwa wosku ułatwia spływanie wody z powierzchni lakieru i utrudnia przywieranie brudu.

Dla uzyskania widocznego i zadowalającego efektu, pastowanie i polerowanie karoserii powinno być odnawiane średnio raz na miesiąc.

Systematyczne pastowanie lakieru spowoduje, że Państwa samochód przez długie lata będzie wyglądał jak nowy.

Usługę pastowania i polerowania karoserii opieramy na środkach renomowanej firmy Concept.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także usługę pastowania karoserii samochodu woskami twardymi z zawartością olejków z palmy Carnauba firmy SONAX (Premium Class). Stosowanie twardych wosków zapewnia długotrwały i głęboki połysk, a przede wszystkim doskonale zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych na dłużej.

KOMPLET (mycie + sprzątanie + pastowanie) lub MYCIE + PASTOWANIE obejmuje usługę nabłyszczania opon oraz zewnętrznych elementów plastikowych.

POLEROWANIE (REGENERACJA) ZNISZCZONYCH POWŁOK LAKIERNICZYCH

Profesjonalna usługa regeneracji zniszczonych powłok lakierniczych pozwoli w znacznym stopniu odnowić matowy i porysowany lakier Państwa samochodu. Stosowane przez nas sprawdzone środki firmy 3M skutecznie likwidują drobne rysy i niedoskonałości lakieru, przywracają blask i głębię matowym powłokom. Usługa polerowania lakieru jest wykonywana dwuetapowo. Jest to usługa czasochłonna, a cena ustalana jest indywidualnie.

Zapraszamy na bezpłatne oględziny oraz przetestowanie naszych możliwości.

KONSERWACJA TAPICEREK SKÓRZANYCH

Oferujemy Państwu nową usługę, jaką jest konserwacja tapicerek skórzanych. Pozwoli ona utrzymać skórzaną tapicerkę Państwa samochodu w czystości. Tapicerka pozostanie elastyczna, nawilżona i miękka.

Stosowany przez nas krem i zawarte w nim woski zabezpieczają skórę przed wysuszeniem, pękaniem, nadmiernym zabrudzeniem, a także wilgocią i wodą. Jednocześnie środek zapobiega skrzypieniu, uszkodzeniom w niskich temperaturach i redukuje tarcie. Krem pozwala wydobyć naturalny kolor i blask skóry, nie wywołując efektu świecenia.

W pierwszej kolejności tapicerkę należy oczyścić z zabrudzeń, plam i przebarwień, następnie wetrzeć krem i polerować aż do uzyskania gładkiej i śliskiej powierzchni.

Dla uzyskania widocznego i zadowalającego efektu, usługa konserwacji tapicerki skórzanej powinna być ponawiana średnio co 6 miesięcy.

Przed pierwszą konserwacją może wystąpić konieczność wyczyszczenia tapicerki, co zależy od stopnia jej zabrudzenia.

OZONOWANIE WNĘTRZ POJAZDÓW

1. Czym jest ozon?
Ozon to silny utleniacz, nazywany również aktywowanym tlenem o właściwościach sterylizujących. Dzięki temu ozon jest w stanie likwidować nieprzyjemne zapachy, wirusy, bakterie i zarodniki pleśni i grzybów.

2. Zastosowanie ozonu w motoryzacji
Ozon, dzięki swoim właściwościom, bardzo dobrze razi sobie z:
- likwidacją nieprzyjemnych zapachów, jakie gromadzą się w kabinie, np. w wyniku palenia papierosów,
- ogólnym, nieprzyjemnym zapachem związanym z wieloletnim użytkowaniem pojazdu (likwidacja zapachów po poprzednich właścicielach samochodu),
- usuwaniem miejscowo występujących zapachów związanych z przypadkowym rozlaniem lub zanieczyszczeniem wnętrza (mocz, wymiociny, rozlane mleko, zalewy octowe, itp.).
Dodatkową zaletą ozonu jest możliwość odświeżenia przy jego pomocy kanałów wentylacyjnych w samochodzie. W celu zapewnienia czystości układu klimatyzacji ozonowanie zaleca się przeprowadzać przynajmniej raz w roku. W przypadku mocno zanieczyszczonych układów, zaniedbanych przez wiele lat, jednorazowe odświeżenie wentylacji ozonem może nie przynieść oczekiwanych efektów.

3. Proces ozonowania
W celu osiągnięcia zadowalających wyników ogólnego ozonowania kabiny zaleca się przeprowadzić dwie sesje po 30 minut zakończone 10-15 minutowym wietrzeniem wnętrza po każdej sesji (np. likwidacja zapachu nikotyny).

W przypadku miejscowego występowania nieprzyjemnego zapachu zaleca się przeprowadzić 30-minutową sesję na każdy z zanieczyszczonych elementów, podobnie jak powyżej z 15-minutowym wietrzeniem wnętrza po każdym zabiegu.

Dla podwyższenia efektywności działania ozonu, zaleca się wcześniejsze posprzątanie wnętrza pojazdu, opróżnienie popielniczek, ewentualnie wypranie zabrudzonego i „pachnącego” elementu.

4. Cena usługi
Standardowa usługa – 2 sesje po 30 minut + wietrzenie 60 zł
Cena pozostałych usług, np. likwidacja miejscowych zapachów lub zapachów uciążliwych wymagających wielokrotnego powtarzania cyklu, będzie ustalana indywidualnie.

RĘCZNE PRANIE DYWANÓW

Najnowszą usługą jaką Państwu oferujemy jest ręczne pranie dywanów. Ze względu na tradycyjną technologię (pranie ręczne w kąpieli) usługę wykonujemy w siedzibie firmy.

Dywany, które do nas trafiają, zostają odkurzone, wytrzepane i wyczesane. Sam proces prania polega na namoczeniu dywanu i szczotkowaniu go z dodatkiem preparatu piorącego. W zależności od struktury włosa, stosujemy szczotki o różnej twardości, co pozwala na dokładne i dogłębne pranie, a także zapobiega ewentualnym uszkodzeniom. Proces prania kończy się dokładnym płukaniem dywanu i ściągnięciem nadmiaru wody. Suszenie końcowe odbywa się w temperaturze pokojowej, co zapobiega ewentualnemu kurczeniu się materiału i występowaniu "falowania" dywanu. Końcowym etapem po całkowitym wysuszeniu jest dokładne wyczesanie dywanu. Pranie stosowaną przez nas metodą trwa do tygodnia czasu.

W przyszłości będziemy systematycznie rozszerzać zakres usług związanych z praniem dywanów, wykładzin i tapicerek, zarówno samochodowych, jak i domowych mebli tapicerowanych. W najbliższym czasie planujemy poszerzyć wachlarz usług o czyszczenie i konserwację tapicerek skórzanych w domu Klienta.

...i wiele innych

Galeria

galeria

FACEBOOK

foot

Copyright (C) Auto-Myjnia Jacek Filecki 2013 | projekt i wykonanie: szasza